Hi.

Welcome to my blog. I document my adventures in travel, style, and food. Hope you have a nice stay!

BEYAZ TAVŞANIN PEŞİNDEN | FOLLOW THE WHITE RABBIT

BEYAZ TAVŞANIN PEŞİNDEN | FOLLOW THE WHITE RABBIT

Lewis Carroll'ın fantastik başyapıtı Alice Harikalar Diyarında'da gibi. Aslında her bir şeyi tek tek bilip, bir yandan da her şeye yabancı olduğum bir dünyanın kapısında gibiyim.

Lewis Carroll ile ilgili ansiklopedik bilgi diyor ki: "Charles Lutwidge Dodgson ya da daha çok tanındığı takma adıyla Lewis Carroll, ünlü İngiliz yazar, matematikçi, mantıkçı, Anglikan papazı ve fotoğrafçıdır." Eh adam bu kadar çok şapka sahibi olarak bu hayalgücüne sahip ise, ben de bu kadar farklı arzuya sahip olup - fotoğraf, grafik, seramik, cam, bıdı, bıdı - büyük bir kış çorbası tadında hepsini bir araya getirebilir, kolajlar yaratabilirim: yaşasın MixMedia!

Ufak ufak denemek lazım, ama önce adım atmak lazım ve galiba doğru yol tam da Beyaz Tavşan'ın gittiği yolda...

Such stated on the fantastic novel of Lewis Carroll's Alice in Wonderland! Feels like knowing everything yet stranger to all at the doorway of a new world.

As the encyclopedia says "Charles Lutwidge Dodgson, better known by his pen name Lewis Carroll, was an English writer, mathematician, logician, Anglican deacon, and photographer." Apparently, a man with such many possesses a wide imagination, which makes me think that why can't I create a big winter soup with all my appetite to photography, graphics, ceramics, glasswork, etc.? Viva la MixMedia!

One small step at a time, on the right path, following the White Rabbit...

11:11

11:11

H E L L O

H E L L O